Výsledek stejný jako v přípravě, Plzeňané přehráli Kovo Praha 4:1

Zápas s druhým extraligovým nováčkem se ze začátku zdál jako souboj Davida s Goliášem. Mečouni po necelých pěti minutách vedli 3:0! Hosté se však postupem času zlepšovali a i díky tomu má závěrečné skóre podobu 4:1. Jiří Benedikt znovu skóroval a Martin Kukrál nasbíral první extraligové minuty mezi plzeňskými tyčemi.

10. kolo | pátek 31. 10. 2014 | 19:30

4:1 3:0, 1:0, 0:1

TJ Kovo Praha

Branky a nahrávky:1:00 Slanec (Kavalír), 2:05 Pauer (Benedikt O.), 4:21 Benedikt J. (Slanec), 18:42 Kejř J. (Pauer, Krásný) – 31:44 Winter (Plecitý, Zeman Ma.)
Rozhodčí: Koskuba, Pečený. Vyloučení: 6:7. Využití přesilovek: 1:1. Střely na branku: 26:27. Průběh utkání: 4:0, 4:1. Diváci: 60.
Kráčina (od 31. Kukrál) – Edl, O. Benedikt, Slanec, Kavalír, Vágner, Hanuš – Malý, J. Benedikt, Krch, Ondra, O. Kejř, J. Kejř, Gřonka, Pauer, Krásný, Kolařík, Kunzmann
Mikl (Balík) – Adam, Fabián, Ma. Zeman, Plecitý, Mainzer, Marušinec – Franěk, Svoboda, Ruda, Košely, Winter, Strejček, Häusler, Mi. Zeman, Bravenec, Čížek

Do zápasu nastoupil juniorský reprezentant v bráně na každé straně. Zatímco Petr Kráčina byl členem stříbrného kádru z MS do dvaceti let 2014 v Bratislavě, tak Petr Mikl vlastní zlato z ME 2009 v kategorii U19.

Úvod utkání vyšel lépe domácím. Ti po necelých pěti minutách vedli už 3:0! Nejprve se z levého kruhu prosadil z dorážky Michal Slanec. O minutu a pět sekund později mečouni předvedli rychlý protiútok a Ondřej Benedikt našel zpětnou přihrávkou Jaroslava Pauera, jenž ze středu hřiště propálil gólmana Kova.

Na dosavadní vývoj zápasu zareagoval hostující trenér Krček oddechovým časem. Ani tenhle způsob však nepomohl a pro Pražany hororový start zápasu pokračoval. Jakmile se začalo hrát, byl vyloučen Mainzer. Hosté navíc špatně střídali, čehož využil Jiří Benedikt, který nikým nebráněn, našel volné místo u Miklovy vyrážečky.

Po zbytek první třetiny byla Plzeň více na balonku. Spíše se držela v útočném pásmu a nepouštěla Kovo do nebezpečných pozic. Paradoxem však je, že po první části byl vyrovnaný počet střel na branku – 7:7.

Začátek druhé třetiny znovu patřil Plzni. Té se hned po 16 vteřinách naskytla možnost početní výhody. Kromě pěkných kombinací a dvou střel Adama Vágnera nic jiného nestihla – jelikož byl vyloučen J. Kejř. Právě plzeňská čtrnáctka se zasloužila o čtvrtý gól domácích. Jaroslav Kejř na hřišti nepobyl ani deset vteřin, když dostal pěkný pas od Pauera a střelou na vzdálenější tyč zvýšil už na 4:0.

Kovo mělo po celý zápas problém s nedisciplinovaností. A v krátké době nabídlo domácím dvě přesilovky. Největší možnost ke skórování měl Martin Krch, který trefil levou tyč Miklovy branky.

To už nám běžela druhá polovina zápasů a v ní Plzeňané polevili! Naopak hokejbalisté z Prahy se více a více dostávali před Kráčinu. Ten měl ke konci druhé třetiny hodně práce! Hlavně při přesilovkách hostů. Nejprve na něj nevyzrál Marušinec, který trefil břevno a pak mladý brankář dvakrát zachránil svůj tým. Nejprve vychytal Košelyho, jenž se vymotal zpoza branky a Kráčina vytěsnil jeho střelu lapačkou a v druhé situaci se roztáhl po celém brankovišti a zkazil radost Häuslerovi, který už zvedal ruce nad hlavu.

Do třetí třetiny nastoupil do plzeňské klece Martin Kukrál. Písecký odchovanec má taktéž doma medaili z Mistrovství světa juniorů. A hned ze začátku se uvedl domácímu publiku skvostným zákrokem lapačkou. Bohužel brzy inkasoval. Pražanům se naskytla početní výhoda a dělovka Tomáše Wintera si našla cestu pod břevno domácí branky.

Poslední část ale mnoho hokejbalové krásy nenabídla. Plzeňané kontrolovali vývoj utkání a dostávali se k velké porci střel. Ale málokterá mířila do brány. A když už Plzeňané branku trefili, tak Kovo podržel brankář Mikl.

Závěr utkání se v poklidu dohrál a mečouni následně oslavili další výhru před svými fanoušky.